Menu główne

- Strona główna
- darmowe programy
- Porady
- programowanie
- inne rzeczy
- kontakt

Kategorie porad

- bezpieczeństwo
- (e)-biznes
- telefonia
- maile, spam
- dla webmasterów
- pozostałe

 

 

Tutaj jestes: Jelcyn.com -> porady dla posiadaczy komputerów

Jak napisać skrypt wysyłający SMSa?

REKLAMA:
Jeśli chcesz się nauczyć tworzyć strony internetowe, a nie masz o tym pojęcia wejdź na bezpłatny blog www.VideoWebmaster.pl

Jeśli już potrafisz tworzyć strony internetowe, wejdź na blog z poradami dla średnio-zaawansowanych webmasterów www.PomocnikWebmastera.pl

Czasami zachodzi potrzeba napisania skryptu wysyłającego SMSa. Np. jeśli ktoś wejdzie na daną stronę i wypełni formularz chciałbyś dostać SMSa, aby jak najszybciej zareagować (osoby mające komórki bez opcji budzika mogą napisać skrypt, który im o 7 rano wysyła SMSa ;-)

No więc tak: można skorzystać z darmowej bramki (podstawowej) Ery. Bramka ta oferuje 10 SMSów na dobę, ale tylko osobom mającym komórki w sieci Era (w tym Heyah). Oto prosty skrypt w PHP jaki napisałem (należy pozmieniać pogrubione pola)

<?

function wyslijSMS($numer,$haslo,$SMS){

    $fp3 = fopen("http://www.eraomnix.pl/sms/do/extern/tinker/free/send?login=$numer&
password=$haslo&number=$numer&message=$SMS&success=ok.htm&failure=error.htm","r");
    fclose($fp3);
}


wyslijSMS("48numer","haslo_do_bramki","Tresc+SMSa");

?>

W polu 48numer należy wpisać swój numer telefonu (login). Zamiast hasło_do_bramki należy wpisać hasło. Zamiast Tresc+SMSa należy wpisać treść SMSa, ale zamiast spacji należy używać znaku plusa ( + ) i nie wolno używać nic poza literami i cyframi. Do smsów jest doklejana reklama, więc masz do dyspozycji około 130 znaków.

 

Osoby mające telefon w sieci Plus mogą jeszcze prościej do siebie wysyłać SMSy: korzystając z bramki email->SMS. Oto banalny skrypt:

<?
mail("48numer@text.plusgsm.pl","TEMAT MAILA","Tresc SMSa","From: J <s@jelc-yn.com>");
?>

Oczywiście masz mniej niż 160 znaków gdyż w treści SMSa pojawia się info, że SMS jest z internetu i jest podawany nadawca maila (dlatego warto podać krótki adres email). Pole temat zostanie wyróżnione (ja jako temat wpisuje SMS :-) No i wreszcie w polu Tresc SMSa możesz wpisać upragnioną treść :-)

 

Osoby mające komórki w IDEI mają pecha. Nie znalazłem sposobu na łatwe wysyłanie SMSów :-( Osobiście ja korzystam z płatnej bramki (7 gr za SMS) ale zainteresowanych odsyłam na maila.

wstecz