Menu główne

- Strona główna
- darmowe programy
- Porady
- programowanie
- inne rzeczy
- kontakt

Kategorie porad

- bezpieczeństwo
- (e)-biznes
- telefonia
- maile, spam
- dla webmasterów
- pozostałe

 

 

Tutaj jestes: Jelcyn.com -> porady dla posiadaczy komputerów

Wyślij do

REKLAMA:
Jeśli chcesz się nauczyć tworzyć strony internetowe, a nie masz o tym pojęcia wejdź na bezpłatny blog www.VideoWebmaster.pl

Jeśli już potrafisz tworzyć strony internetowe, wejdź na blog z poradami dla średnio-zaawansowanych webmasterów www.PomocnikWebmastera.pl

Wejdź do dowolnego folderu i kliknij prawym przyciskiem myszy na dowolnym pliku. Z rozwiniętego menu wybierz pozycję Wyślij do, gdzie znajdzie się kilka opcji (standardowo jest Dyskietka i Moje dokumenty). Klikając na dyskietka można bardzo łatwo i szybko skopiować plik na dyskietkę. Jest to bardzo wygodna rzecz, ja nawet dodałem kilka własnych skrótów np. Dysk D. Można też kliknąć na EditPad Pro a dany plik zostanie otworzony w programie EditPad (jest to troche bardziej rozbudowany notatnik). Jeśli zauważyłeś, że korzystanie z menu kontekstowego wyślij do jest bardzo wygodne, to powiem, jak można dodawać własne pozycje (a także jak usuwać niepotrzebne pozycje).

menu kontekstowe wyslij do [10 KB]

Najpierw należy utworzyć jakiś skrót (w dowolnym miejscu, np. na pulpicie). Proponuję, abyś utworzył dwa skróty: pierwszy np. do dysku D: (albo też do jakiegoś folderu) a drugi do notatnika. Mam nadzieje, że umiesz tworzyć skróty. Gdy już utworzyć skrót, to włącz ekspoloratora windows i przejdź do folderu c:\windows\SendTo. Teraz możesz z tego folderu usunąć niepotrzebne skróty (np. dyskietka, gdy nie korzystasz ze stacji dyskietek) a także możesz tam przenieść swoje utworzone skróty (np. do dysku D: i do notatnika, które utworzyłeś na pulpicie). Po skopiowaniu plików w menu wyślij do natychmiast pojawią się nowe pozycje!

Menu wyślij do jest bardzo wygodne, warto poświęcić kilka minut na utworzenie skrótów do folderów do których najczęściej kopiujesz różne pliki a zaoszczędzisz codziennie kilka minut cennego czasu!

wstecz