Menu główne

- Strona główna
- darmowe programy
- Porady
- programowanie
- inne rzeczy
- kontakt

Kategorie porad

- bezpieczeństwo
- (e)-biznes
- telefonia
- maile, spam
- dla webmasterów
- pozostałe

 

 

Tutaj jestes: Jelcyn.com -> porady dla posiadaczy komputerów

Jak oszczędzać na połączeniach telefonicznych? (VOIP)

REKLAMA:
Jeśli chcesz się nauczyć tworzyć strony internetowe, a nie masz o tym pojęcia wejdź na bezpłatny blog www.VideoWebmaster.pl

Jeśli już potrafisz tworzyć strony internetowe, wejdź na blog z poradami dla średnio-zaawansowanych webmasterów www.PomocnikWebmastera.pl

Masz znajomych za granicą? Chcesz do nich dzwonić taniej? A może zastanawiasz się, w czym tkwi sekret tanich połączeń międzynarodowych? Odpowiedź jest prosta: wysłanie danych przez internet nic nie kosztuje (poza abonamentem, jednak płacąc stałą opłatę płacimy tyle samo niezależnie od intensywności użytkowania). Zasada działania owego "procederu" jest prosta: Ty instalujesz specjalny program, który zamienia Twój głos na dane i wysyła je internetem do jakiegoś komputera (np. w stanach) a ten komputer jest podłączony do telefonu i zamienia dane na impulsy telefoniczne, które przekazuje telefonowi. Minuta rozmowy z USA kosztuje kilka złotych, jednak dzięki technologii VOIP rozmowa kosztuje tylko tyle ile kosztuje impuls lokalnej rozmowy w stanach (+ dodatkowa marża danej firmy).

Jest też inny rodzaj VOIPów (np. karty telegrosik): dzwonisz na specjalną infolinię i twój głos jest odbierany przez komputer zamieniający go na dane i wysyłający do komputera w stanach a tamtem komputer dane zamienia z powrotem na rozmowę (mimo iż to rozwiązanie nie wymaga posiadania komputera jest droższe gdyż płacimy za impuls + za karte zdrapke (w telegrosiku jest tak, że jak dzwonimy na infolinię to kredyty z karty zdrapki szybciej znikają, bo dzwoniąc na infolinię to oni płacą TPSA za połączenie, natomiast gdy dzwonimy na ich numer kredyty z karty zdrapki wolniej znikają, ale płacimy TPSA za połączenie lokalne).

Jeśli posiadasz słuchawki i mikrofon to możesz zainstalować specjalny program i rozmawiać dużo taniej! Przykładem takiej firmy jest halo-halo, która oferuje specjalny program podobny do GG (w ramach ich sieci można rozmawiać za darmo i dzwonić na telefony po niższych cenach). Główną zaletą tej firmy są niskie połączenia na komórki. Wszędzie kosztuje ono około 80 gr a tam połączenie do abonentów Heyah i SamiSwoi kosztuje tylko 15 groszy za minutę (do innych sieci komórkowych już jest drożej - ponad złotówka). Połączenia do polski kosztują 15gr za minute (tyle samo kosztuje minuta do wielu krajów).

wstecz