Menu główne

- Strona główna
- darmowe programy
- Porady
- programowanie
- inne rzeczy
- kontakt

Kategorie porad

- bezpieczeństwo
- (e)-biznes
- telefonia
- maile, spam
- dla webmasterów
- pozostałe

 

 

Tutaj jestes: Jelcyn.com -> porady dla posiadaczy komputerów

Jak pod Windowsem uruchomić Linuxowy program?

REKLAMA:
Jeśli chcesz się nauczyć tworzyć strony internetowe, a nie masz o tym pojęcia wejdź na bezpłatny blog www.VideoWebmaster.pl

Jeśli już potrafisz tworzyć strony internetowe, wejdź na blog z poradami dla średnio-zaawansowanych webmasterów www.PomocnikWebmastera.pl

Czasami niektórych przed chęcią poznania Linuxa hamuje brak jakiegoś programu. Nie ma co się dziwić, ciężko jest przeskoczyć od razu z jednego systemu na drugi zmieniając swoje przyzwyczajenia i programy. Niektóre programy (np. GIMP, OpenOffice, Opera, FireFox) są dostępne dla Windowsa i Linuxa, ale jest masa programów tylko na jedną platformę. Zainstalowałem u siebie program VMWare. Program służy do uruchamiania innego systemu operacyjnego na działającym Windowsie (albo Linuxie). Jest to dobre np. dla programistów, którzy chcą przetestować swój program na innym systemie operacyjnym (np. pisząc pewien program okazało się, że chodził pod XP ale nie chodził pod 98) albo dla osób które chcą poznać linuxa bez potrzeby ponownego uruchamiania komputera.

Poniżej prezentuję dwa zrzuty ekranu (kliknij aby powiększyć)

Linux Mandrake - start
Odpalam Linuxa ;-)

Linux Mandrake i GIMP
Narysowałem ludzika w GIMPie

Jest to bardzo ciekawy program i od niedawna darmowy! Niestety ale na moim komputerze (AMD 2.6 GHz) linux chodzi jakbym go odpalił na Pentium 100 ;-) Jest to spowodowane tym, że program VMWare emuluje odpalony system operacyjny co trochę trwa.

Są 2 możliwości używania programu: można odpalić system z istniejącej partycji (u mnie linux nie chciał się odpalić, ale inny windows poszedł bez problemu) albo można utworzyć wirtualny dysk twardy na którym można zainstalować system operacyjny.

Więcej informacji

wstecz