Menu główne

- Strona główna
- darmowe programy
- Porady
- programowanie
- inne rzeczy
- kontakt

Kategorie porad

- bezpieczeństwo
- (e)-biznes
- telefonia
- maile, spam
- dla webmasterów
- pozostałe

 

 

Tutaj jestes: Jelcyn.com -> porady dla posiadaczy komputerów

Szybkie uruchamianie

REKLAMA:
Jeśli chcesz się nauczyć tworzyć strony internetowe, a nie masz o tym pojęcia wejdź na bezpłatny blog www.VideoWebmaster.pl

Jeśli już potrafisz tworzyć strony internetowe, wejdź na blog z poradami dla średnio-zaawansowanych webmasterów www.PomocnikWebmastera.pl

(nie wiem, czy ta porada działa pod XP). Czasami chcąc uruchomić program z menu start marnujesz dużo czasu na znalezienie owej ikony w menu start w gąszczu wielu innych programów. Nie jest to wygodne, ale można znacznie przyśpieszyć odnajdywanie tej właściwej ikony (dotyczy to kilku najczęściej uruchamianych programów). Aby uruchomić eksplorator ja naciskam tylko 3 klawisze (jeden po drugim): start, p, 1. Klawisz start to ten między CTRL a ALTem z symbolem flagi, ja go naciśniesz, to rozwinie się menu start. Jeśli masz starą klawiaturę bez tego klawisza to moższ nacisnąć kombinację klawiszy CTRL+ESC, wtedy też się rozwinie menu start. Jak zrobić, aby programy szybko się uruchamiały? Najpierw spisz listę kilku najczęściej uruchamianych programów. Później postępuj według instrukcji:

  • ikona powinna być w menu start -> programy (nie głębiej, jak jest np. start -> programy -> jakiś folder, to przenieś ikonę do start -> programy).

  • zmień nazwę poprzedzając ją jakąś cyfrą (od 1 do 9) np z Explorator Windows zmień nazwę na 1. Explorator Windows.

  • jeśli w menu start są foldery, któych nazwa się zaczyna od 1, to zmień im nazwę (poprzedź np. znakiem x).

Teraz aby uruchomić jakiś program wystarczy nacisnąć START, P (programy) i 1. Można to robić w miarę szybko. Dlaczego od razu się uruchamia explorator? Odpowiedź jest prosta: naciskając klawisz START rozwija się menu start, naciskając P rozwija się menu programy a naciskając 1 uruchamia się eksplorator windows, gdyż jego nazwa zaczyna się od cyfry 1 a po drugie nie ma w menu start innych skrótów/folderów, których nazwa zaczyna się od 1, więc windows wie, że chcemy uruchomić ten program. Oczywiście można też nadawać inne numery np. 2, 3, 4 itp. ale wtedy trzeba upewnić się, że inne skróty, foldery nie mają pierwszej litery w nazwie owej cyfry.

Oszczędzność czasu jest olbrzymia, zanim nacisną start, p, 1 to Ty pewnie ledwo byś zdążył myszą najechać na menu start.

wstecz