Menu główne

- Strona główna
- darmowe programy
- Porady
- programowanie
- inne rzeczy
- kontakt

Kategorie porad

- bezpieczeństwo
- (e)-biznes
- telefonia
- maile, spam
- dla webmasterów
- pozostałe

 

 

Tutaj jestes: Jelcyn.com -> porady dla posiadaczy komputerów

Jak otrzymywać mniej spamu?

REKLAMA:
Jeśli chcesz się nauczyć tworzyć strony internetowe, a nie masz o tym pojęcia wejdź na bezpłatny blog www.VideoWebmaster.pl

Jeśli już potrafisz tworzyć strony internetowe, wejdź na blog z poradami dla średnio-zaawansowanych webmasterów www.PomocnikWebmastera.pl

Jeśli otrzymujesz dużo spamu, przeczytaj tą poradę. Dzięki niej z dnia na dzień nie będziesz otrzymywał mniej spamu, ale przynajmniej spamerzy nie będą sprzedawać twojego adresu email, gdyż uznają, że on nie istnieje.

Zasada jest prosta: jesli spammer uzna, że czytasz jego emaile, to oznacza, że twój adres email jest istniejący. A spammerzy sprzedają innym bazy adresów, ale zazwyczaj sprzedają jedynie bazy zawierające istniejące adresy email. I tutaj cała sztuczka polega na tym, aby oszukać spammera, aby on pomyślał, że Twój adres email nie istnieje (jest już nieaktualny). Spammerzy wysyłają do każdego osobnika osobny email z innym "kodem" każdemu odbiorcy odpowiada inny kod. Jeśli przeczytasz email a jesteś podłączony w danej chwiii do internetu, to spammer dowie się, że Ty czytasz jego wiadomość, a więc email adam@serwer.pl istnieje i zostanie dodany do lepszej bazy a w tej lepszej bazie są adresy email, które idą na sprzedaż (bo są tam same istniejące adresy email).

Pojawia się pytanie: skąd taki spammer wie, że Ty czytasz jego wiadomość? Odpowedź jest dziecinnie prosta: czytając email w wiaodmości się otwiera dynamicznie wygenerowany obrazek (może to być np. logo firmy spammera) a że obrazek jest generowany dynamicznie, jest na serwer przekazywany kod odpowiadający Twojemu adresowi email. Może to brzmi skomplikowanie, ale zapamiętaj jedno: czytając email nie musisz klikać w linki, aby nic, wystarczy, że treśc emaila pojawi się w oknie podglądu wiaodmości spammer wie, że Ty czytasz jego wiadomość.

Najprostszy sposób, to czytanie poczty, gdy nie jesteś połączony do interntu, ale jest to niewygodne, poza tym mając stałe łącze nie wyobrażam sobie, abyś przed czytaniem poczty wyciągał kabel od karty sieciowej. Można wyłączyć w IE wbudowane okno podglądu, spam i tak poznasz po tytule, więc kasując wiaodmość jej treść nie pojawi się w oknie podglądu a spammer, nie bedzie wiedział że ty czytasz jego wiadomość. Aby wyłączyć okno podglądu, wystarczy wykonać następujące czynności:

  1. Uruchom Outlook Express

  2. Z menu Widok wybierz opcję Układ

  3. Pojawi się okno dialogowe Układ okna

  4. Odznacz opcję Pokaż okienko podglądu

  5. Kliknij w przycisk OK

Być może czytanie emailii bez okienka podglądu będzie niewygodne, ale przynajmniej z czasem będziesz otrzymywał mniej spamu. Teraz po odbraniu poczty możesz skasować głupie reklamy a spammer nie będzie wiedział, że jego wiaodmość do Ciebie nie doszła. Po skasowaniu emailii możesz albo włączyć okienko podglądu, albo kliknąć dwukrotnie w wiadomość, którą chcesz przeczytać (polecam ten drugi sposób, szybko się przyzwyczaisz do nowego sposobu czytania emailii)

wstecz