Menu główne

- Strona główna
- darmowe programy
- Porady
- programowanie
- inne rzeczy
- kontakt

Kategorie porad

- bezpieczeństwo
- (e)-biznes
- telefonia
- maile, spam
- dla webmasterów
- pozostałe

 

 

Tutaj jestes: Jelcyn.com -> porady dla posiadaczy komputerów

Co to jest program partnerski?

REKLAMA:
Jeśli chcesz się nauczyć tworzyć strony internetowe, a nie masz o tym pojęcia wejdź na bezpłatny blog www.VideoWebmaster.pl

Jeśli już potrafisz tworzyć strony internetowe, wejdź na blog z poradami dla średnio-zaawansowanych webmasterów www.PomocnikWebmastera.pl

Pisząc o GPTR pisałem, że lepiej jest się zająć programami partnerskimi. Program partnerski to nic innego jak pewna forma współpracy osoby tworzącej stronę internetową z sprzedawcą. Reklamując produkty mam pewną korzyść: dostaję jakiś procent tego co zapłaci osoba kupująca produkt z mojego polecenia. Dzięki temu sprzedawca jest zadowolony (bo ma nowych klientów) jak i webmaster, gdyż może zarobić (raczej zarobki idą na opłacenie hostingu, albo nowych książek z których webmaster się nauczy jak projektowac lepsze strony internetowe).

Jak skutecznie zarabiać w programach partnerskich? Odpowiedź jest trudna. Ten sposób zarabiania z początku jest trudniejszy niż zarobek w firmach GPTR, ale późniejsze efekty są lepsze. Powiem, że najtrudniej jest się rozkręcić, później idzie już coraz lepiej.

Po pierwsze: jeśli promujesz jakiś produkt warto go mieć. Pomyśl co by było gdybym zadał Tobie pytanie na temat promowanego produktu a Ty byś powiedział "nie znam odpowiedzi, bo go nie mam". Na pewno bym do Ciebie stracił zaufanie i nie kupowałbym produktów z Twojego polecenia.

Po drugie: musisz reklamować wartościowy produkt. Nawet jak zachęcisz mnie do kupna bubla to na pewno drugi raz nic nie kupie z Twojego polecenia.

Po trzecie: trzeba reklamować coś co ludzi zainteresuje. Na stronie o kotach reklamuj np. karmę dla kotów. Jest duże prawdopodobieństwo, że ktoś to zamówi (bo go zainteresuje cena, bądz jakość danego produktu, poza tym strony o kotach oglądają raczej osoby mające koty, które na codzień muszą je czymś karmić). Jeśli na stronie o kotach zaczniesz reklamować meble, jest mała szansa, że kogoś to zainteresuje

Osobiście polecam Tobie 2 programy partnerskie, które kilkakrotnie mi wypłaciły pieniądze. Kilka razy maiłem do czynienia z programami partnerskimi, które nie wypłacają pieniędzy (ale nie bój się - nie lubię oszustów więc im utrudniłem życie na tyle na ile umiałem) dlatego trzeba uważać. Następujące programy partnerskie kilkakrotnie wypłaciły mi pieniądze: CnebPoints i ZloteMysli (są też jeszcze inne, ale te uważam za najbardziej interesujące)

wstecz