Menu główne

- Strona główna
- darmowe programy
- Porady
- programowanie
- inne rzeczy
- kontakt

Kategorie porad

- bezpieczeństwo
- (e)-biznes
- telefonia
- maile, spam
- dla webmasterów
- pozostałe

 

 

Tutaj jestes: Jelcyn.com -> porady dla posiadaczy komputerów

PHP. Jak otrzymywać zwroty przy wysyłaniu mailii za pomocą funkcji mail?

REKLAMA:
Jeśli chcesz się nauczyć tworzyć strony internetowe, a nie masz o tym pojęcia wejdź na bezpłatny blog www.VideoWebmaster.pl

Jeśli już potrafisz tworzyć strony internetowe, wejdź na blog z poradami dla średnio-zaawansowanych webmasterów www.PomocnikWebmastera.pl

Do wysyłania róznych biuletynów używałem skryptu w PHP, który korzystał z funkcji mail. Używałem mniej więcej takiej konstrukcji:

mail($do_kogo,$temat,$wiadomosc,$naglowki)

ale jeśli jakiś adres email był nieprawdziwy (np. został porzucony przez posiadacza i po 30 dniach nie logowania się, konto emailowe zostało usunięte) to nie zawsze dostawałem "zwrot" i nie wiedziałem, ile martwych adresów email mam w swojej bazie. Jednak jest inna konstrukcja, dzięki której można otrzymywać zwroty (najlepiej na osobną skrzynkę, która jest tylko od zwrotów):

mail($do_kogo,$temat,$wiadomosc,$naglowki,"-f mail@od_zwrotow.pl")

Niby drobiazg a naprawde ułatwił mi pracę. Warto jest usuwać zwroty, gdyż niektóre serwery uznają Ciebie za spammera, jeśli zbyt dużo mailii wysyłasz pod nieistniejące adresy email! (Spammerzy czasami generują losowe ciągu znaków i dodają do tego np. @wp.pl, mając nadzieje, że spośród setek wygenerowanych adresów chociaż kilka będzie prawdziwych, z tego powodu serwery blokują nadawców, którzy wysyłają (procentowo) dużo mailii na niesistniejące adresy). Dlatego też uważam, że obowiązkowo należy na bierząco usuwać martwe adresy email.

wstecz