Menu główne

- Strona główna
- darmowe programy
- Porady
- programowanie
- inne rzeczy
- kontakt

Kategorie porad

- bezpieczeństwo
- (e)-biznes
- telefonia
- maile, spam
- dla webmasterów
- pozostałe

 

 

Tutaj jestes: Jelcyn.com -> porady dla posiadaczy komputerów

Czym są inwestycje Offshore (HYIPy)?

REKLAMA:
Jeśli chcesz się nauczyć tworzyć strony internetowe, a nie masz o tym pojęcia wejdź na bezpłatny blog www.VideoWebmaster.pl

Jeśli już potrafisz tworzyć strony internetowe, wejdź na blog z poradami dla średnio-zaawansowanych webmasterów www.PomocnikWebmastera.pl

Czasami w internecie można natrafić na informacje, że inwestując w HYIPy (inaczej zwane inwestycjami Offshore) można dużo zarobić. Czy to jest prawda? Odpowiedź jest skomplikowana. Inwestowanie w HYIPy to tak jak gra na giełdzie. Zawsze jest ryzyko.

HYIPy (inwestycje Offshore) dobre były kilka lat temu. Wtedy ludzie, którzy umieli inwestować pieniądze, ale nie mieli zbyt wiele wolnej gotówki prosili innych o "pożyczkę". Inwestowali pieniądze (z dużym zyskiem) i zwracali pożyczkę wraz z sporymi odsetkami. Dzięki temu każdy był zadowolony: inwestor: bo mając pożyczone pieniądze mógł więcej zainwestować, więc więcej zarobić i ludzie pożyczający pieniądze, gdyż w szybkim czasie (np. po 2 miesiącach) zyskiwali np. 30%. Niestety z czasem okazało się, że tam gdzie pieniądze, tam są oszuści i w chwili obecnej 99,5% inwestycji to oszustwa: ktoś udaje inwestora, aby wyłudzić pieniądze (często nawet paru pierwszym osobom, które zainwestowały wypłaca je, aby się uwiarygodnić) a potem znika z kasą.

Dlatego jeśli chcesz inwestować w HYIPy, musisz zdobyć sporą wiedzę a nie liczyć na milionowe zyski w krótkim czasie.

Offshore to szerszy termin. Inwestycja offshore to inwestycja za granicą. Są też banki offshore, których nie nadzorują Urzędy Skarbowe, państwo i inne służby, dlatego można w nich trzymać gotówkę będąc pewnym, że nie dobierze się do niej komornik ;-) Offshore to również prowadzenie firmy za granicą, dzięki czemu można płacić wręcz symboliczne podatki. Czy nie zastanawiałeś się, dlaczego tak dużo firm jest zarejestrowanych w tak egzotycznych państwach jak np. Wyspy Dziewicze? Odpowiedź jest prosta: gdy nie wiadomo o co chodzi, chodzi o pieniądze ;-)

wstecz