Menu główne

- Strona główna
- darmowe programy
- Porady
- programowanie
- inne rzeczy
- kontakt

Kategorie porad

- bezpieczeństwo
- (e)-biznes
- telefonia
- maile, spam
- dla webmasterów
- pozostałe

 

 

Tutaj jestes: Jelcyn.com -> porady dla posiadaczy komputerów

Google Video

REKLAMA:
Jeśli chcesz się nauczyć tworzyć strony internetowe, a nie masz o tym pojęcia wejdź na bezpłatny blog www.VideoWebmaster.pl

Jeśli już potrafisz tworzyć strony internetowe, wejdź na blog z poradami dla średnio-zaawansowanych webmasterów www.PomocnikWebmastera.pl

Jakiś czas temu Google stworzył ciekawy serwis Google Video dzięki któremu można oglądać fajne filmy. W przyszłości niektóre filmy mają być płatne co może być dodatkowym dochodem dla giganta z Kaliforni. Dlaczego chcę zrecenzować ten serwis? Odpowiedź jest prosta: z początku myślałem, że to nie jest nic ciekawego, ale się myliłem. Otóż lubię oglądać kabarety. Wchodząc na stronę Google Video można w wyszukiwarce wpisać np. ani mru mru i pojawi się kilkanaście skeczy tego kabaretu. Aby je oglądać wystarczy posiadać przeglądarkę internetową z pluginem flash. Jednak oglądanie filmów ze strony ma pewne wady (jest niewygodne gdy ma się słabe łącze). Jednak istnieje możliwość ściągnięcia danego filmu. W tym celu należy pobrać program Google Video Player. Później gdy znajdziesz jakiś ciekawy film, to zamiast go oglądać jest po prawej stronie przycisk Download. na dysku zostanie zapisany plik z rozszerzeniem gvp np. KabaretAniMruMruMruc.gvp o rozmiarze około 1KB. Teraz należy dwukrotnie kliknąć w ten plik i otworzy się program Google Video Player. Program zacznie pobierać i odtwarzać film (jak masz dobre łącze, to już w trakcie pobierania film będzie odtwarzany). Gdy film cały zostanie ściągnięty to zostanie on zapisany w folderze Moje dokumenty\Moje wideo\Google Videos. Plik będzie miał rozszerzenie gvi. Ten plik to normalny film który możesz później odtwarzać dowolną ilość razy nawet gdy nie jesteś połączony z internetem. Możesz np. nagrać go na płytę (razem z odtwarzaczem Google Video Player) i dać koledze który nie ma dostępu do internetu, albo po prostu oglądnąć go w dowolnej chwili nie martwiąc się tym, że film który trwa 3 minuty na Twoim kiepskim łączu ściąga się 15 minut. Dodatkowa zaleta jest taka, że możesz ściągnąć np. pół filmu a drugie pół np. jutro (program jakby wznawia transfer od miejsca do któego został ściągnięty, więc nawet np. zawieszenie komputera nie spowoduje, że musisz ściągać film od początku).

Dlaczego zachęcam do korzystania z serwisu Google Video? Odpowiedź jest prosta: można tam znaleźć różne ciekawe rzeczy bez potrzeby instalowania jakiegoś oprogramowania P2P które raz że nie jest do końca legalne a dwa, może zawierać jakieś procedury szpiegowskie (albo nawet destrukcyjne).

[aktualizacja 21.08.2007] Znalazłem bardzo fajny programik - vDownloader pozwala on na ściąganie plików z GoogleVideo YouTube i paru innych serwisów.

Z kolei jeśli chcesz ściągać pliki z serwisu wrzuta.pl to zainteresuje Ciebie ta strona

 

wstecz