Menu główne

- Strona główna
- darmowe programy
- Porady
- programowanie
- inne rzeczy
- kontakt

Kategorie porad

- bezpieczeństwo
- (e)-biznes
- telefonia
- maile, spam
- dla webmasterów
- pozostałe

 

 

Tutaj jestes: Jelcyn.com -> porady dla posiadaczy komputerów

Google AdWords

REKLAMA:
Jeśli chcesz się nauczyć tworzyć strony internetowe, a nie masz o tym pojęcia wejdź na bezpłatny blog www.VideoWebmaster.pl

Jeśli już potrafisz tworzyć strony internetowe, wejdź na blog z poradami dla średnio-zaawansowanych webmasterów www.PomocnikWebmastera.pl

Czym jest GoogleAdWords? Jest to bardzo ciekawy program reklamowy. Dzięki niemu możesz przyciągnąć na swoją stronę nowych odwiedzających. Bardzo często korzystając z wyszukiwarki Google widziałeś po prawej stronie takie 4-linijkowe linki sponsorowane. Otóż program GoogleAdWords pozwala na wykupienie linku sponsorowanego gdzie się płaci od wejść. Jest to bardzo ciekawa idea, gdyż płacisz tylko za efekt a reklama pokazuje się tylko osobom zainteresowanym. Przykładowo posiadając sklep internetowy sprzedający książki ustawisz, aby Twoja reklama pokazywała się wtedy, gdyż ktoś w wyszukiwarce wpisze słowo książka, książki, księgarnia itp. Dzięki temu reklamy zobaczą osoby które z dużym prawdopodobieństwem może zainteresować Twoja oferta. Od maja korzystam również z programu GoogleAdSense (więcej informacji o nim przeczytasz tutaj). W skrócie program polega na tym, że na mojej stronie po prawej stronie są reklamy. Te reklamy wyświetlają się na podstawie słów kluczowych znajezionych na konkretnej podstronie (zazwyczaj reklamy są dopasowane do treści strony tj. np. na stronach o inwestycjach pojawiają się reklamy stron o inwestycjach itp.). Wykupując reklamę w GoogleAdWords twoje reklamy będą emitowane nie tylko w wyszukiwarce ale również na stronach partnerskich (takich jak np. moja, o ile moja będzie tematycznie zgodna z Twoją reklamą).

Jak widzisz GoogleAdWords to bardzo ciekawy sposób na zareklamowanie swojej strony. Jest to lepsze od bannerów i innych form reklam, gdyż reklamy są dopasowane czyli np. oglądając stronę motoryzacyjną zobaczę reklamy np. samochodów a nie proszków do prania ;-)

Na koniec pewna ważna uwaga. Otóż za każde wejście na stronę się płaci. Nie należy tutaj przesadzać ze stawkami za klienta, trzeba je dobrze przekalkulować. Załóżmy, że w Twoim sklepie internetowym wartość średniego zamówienia to 60 zł z czego masz 33% marży czyli zarabiasz średnio 20 zł na 1 zamówieniu (dane są fikcyjne, podałem je jedynie aby zobrazować pewne zagadnienie). Załóżmy, że jedna na 50 osób składa zamówienie. Dzieląc średni zysk (20 zł) przez 50 otrzymujesz 40 groszy. Czyli tyle średnio zarabiasz na 1 osobie odwiedzającej Twój sklep internetowy. Tak więc nie możesz płacić za kilknięcie więcej niż 40 groszy, gdyż wtedy "dopłacasz" do interesu. Oczywiście w pewnych sytuacjach można płacić za 1 osobę skierowaną na stronę więcej niż ona jest warta (np. 50 groszy) licząc na to, że osoba która raz złoży zamówienie będzie często wracała ale jest to ryzykowne.

Aby przystąpić do programu GoogleAdWords należy kliknąć w poniższy banner i wpłacić 200 zł na kampanie (przelew idzie około tydzień czasu, można też płacić kartą i wtedy pieniądze są ściągane z karty "na żywo" ale osobiście wolę formę pre-paid). Z tych 200 zł za pierwszym razem zostanie pobrane 20 zł za "aktywację konta" i odliczony podatek. Zostanie około 150 zł na reklamowanie swojej strony.

wstecz