Menu główne

- Strona główna
- darmowe programy
- Porady
- programowanie
- inne rzeczy
- kontakt

Kategorie porad

- bezpieczeństwo
- (e)-biznes
- telefonia
- maile, spam
- dla webmasterów
- pozostałe

 

 

Tutaj jestes: Jelcyn.com -> porady dla posiadaczy komputerów

Co to jest PageRank?

REKLAMA:
Jeśli chcesz się nauczyć tworzyć strony internetowe, a nie masz o tym pojęcia wejdź na bezpłatny blog www.VideoWebmaster.pl

Jeśli już potrafisz tworzyć strony internetowe, wejdź na blog z poradami dla średnio-zaawansowanych webmasterów www.PomocnikWebmastera.pl

Jeśli zajmujesz się pozycjonowaniem stron WWW, to musisz wiedzieć do to jest tajemniczy PageRank. Odpowiedź jest prosta: jest to liczba od 0 do 10, którą google nadaje stronie WWW. Jest to jakby ocena wystawiona Twojej stronie przez Google. Im wyższa liczba, tym lepiej, gdyż strona tym wyżej pojawi się w wynikach wyszukiwania. Zwykłe strony mogą osiągnąć PageRank nie większy niż 6. Portale takie jak onet mogą osiągnąć wyższy PageRank (np. onet ma 7, opera.com ma 9). Warto starać się podwyższyć swój PageRank. PageRank jest obliczany raz na kilka miesięcy. Algorytm jest tajny, ale wiadomo, że im więcej podstron ma serwis i w im większej ilości miejsc w internecie można znaleźć link do serwisu, tym wyższy można osiągnąć PageRank!

Jak sprawdzić PageRank swojej strony? Jeśli używasz przeglądarkę InternetExplorer to zainstaluj pasek narzędzi GoogleToolbar. Jak oglądasz stronę to jest pokazywany na pasku PageRank (ten zielony pasek).

PageRank  2KB

Im dłuższy jest ten pasek, tym PageRank jest wyższy (najedź na niego kursorem myszy to wyświetli się napis podobny do tego: PageRank is Google's measure of the importance of this page (4/10). Gdzie 4 to Page Rank strony, którą oglądałem w chwili pisania tego artykułu.

Podobne porady:
Co to jest pozycjonowanie stron WWW?
Jak zrobić optymalny serwis pod Google?

wstecz